Saskaņotais paziņojums, OCTA,OCTA apdrošināšana, OCTA kalkulators, OCTA polise, transportlīdzekļu apdrošināšana, auto apdrošināšana

Saņem labāko OCTA piedāvājumu!

Pēc cenas aprēķināšanas Jūs varēsiet iegādāties polisi
Saskaņotajā paziņojumā par ceļu satiksmes negadījumu tiek fiksēti negadījuma apstākļi – vieta, laiks, iesaistītie spēkrati, transportlīdzekļu vadītāji, kā arī aprakstīti notikušā apstākļi, kam piekrīt abi iesaistītie autovadītāji, to apliecinot ar saviem parakstiem.

Kur derīgs saskaņotais paziņojums ?
Šis dokuments ir derīgs gan Latvijā, gan arī pārējās Eiropas Savienības valstīs, kur tas ir vienāds pēc teksta satura, lapas iekārtojuma un krāsām, sadaļu numerācijas un norādījumu izvietojuma. Atšķirīga ir tikai valoda. Tādējādi paziņojums ir ērti izmantojams arī tad, kad abi iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji nesaprot viens otra valodu.

Kad jāpilda saskaņotais paziņojums?
Saskaņotais paziņojums ir jāpilda, kad ceļu satiksmes negadījumā nav cietušo, ir iesaistīti tikai 2 spēkrati, kas var turpināt ceļu, kā arī nav bojāta trešajām personām piederoša manta.

Kādas priekšrocības sniedz saskaņotais paziņojums?

laika ekonomija – pie zināmiem nosacījumiem nav jāgaida ceļu satiksmes policija;
mazāk tiek traucēta satiksme
nav jāmaksā sods par negadījuma izraisīšanu un netiek noteikti soda punkti;
autovadītājam ir viegli orientēties situācijā, ja negadījums noticis citās Eiropas Savienības valstīs.

Saskaņotā paziņojuma aizpildīšana

Katrs no ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajiem vadītājiem aizpilda izvēlētās veidlapas savu pusi (A vai B), pievērošot uzmanību veidlapas sadaļu nozīmei un paskaidrojumiem veidlapas otrā pusē. Tad katram transportlīdzekļa vadītājam jāparakstās par viņa sniegto dati pareizību.
Pēc saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas un parakstīšanas katram transportlīdzekļa vadītājam obligāti jāpaņem viena aizpildītā paziņojuma eksemplārs. Cietušā spēkrata vadītājs savu saskaņotā paziņojuma kopiju iesniedz pretējās puses apdrošinātājam. Savukārt, vainīgais vadītājs to iesniedz savam apdrošinātājam.